Oszibarack

foto zespołu

Wrocławska formacja powstała w 2004 roku za sprawą czwórki muzyków: Dj Patrisii (znanej frontmenki zespołu Husky), producenta i kompozytora Agima, perkusisty Zmazika i basisty i VJa Tomka. Muzyka zespołu Oszibarack to oryginalne zjawisko na polskim rynku. Brzmienie grupy zawiera w sobie zarówno delikatne dźwięki fortepianu, jak i charakterystyczne brzmienia syntezatorów oraz akustyczno-elektryczną sekcję.

Oszibarack tworzy niespotykane u nas połączenie klimatów . Elektroniczne brzmienia i niepokojąca, trochę mroczna atmosfera, jaka cechuje niektóre z utworów, zbliża ją do muzyki ilustracyjnej, teatralnej. Piosenki Oszibaracka to technologia w służbie emocji. Głęboka uczuciowość zderza się w nich ze ściśle przemyślaną koncepcją i zaawansowaną produkcją. Ten mariaż dwa lata temu zaowocował jednym z najoryginalniejszych albumów rodzimego, szeroko rozumianego, electro-popu – Moshi Moshi. Pod koniec kwietnia 2008 premierę miał najnowszy krążek grupy pt. Plim Plum Plam. Podobnie jak w przypadku debiutu muzykę cechuje bezkompromisowe podejście do formy i nieszablonowe pomysły aranżacyjne. Muzyka z Plim Plum Plam wpisuje się w estetykę klubową, ale wyrasta ponad format muzyki użytkowej. To raczej postmodernistyczny teledysk, w którym klubbing jest jednym z ujęć, ale nigdy nie stanie się obrazem dominującym. Wrocławski zespół nie może się zdefiniować w jednym gatunku muzycznym. Nie brakuje tu odwołań do twórczości Tortoise, Mouse On Mars. Usłyszeć można nawet drum’n’base’ową perkusję, przyspieszone tempo. Tematy przestrzenne, budowane ostrożnie. Diabeł tkwi tu w mieszaniu stylistyk, zabawie konwencjami.

Słuchając ich muzyki trudno uwierzyć, że jest to polski zespół, ponieważ równie dobrze mogliby konkurować ze znanymi zespołami z Europy, które bawią się elektroniką.

WWW: www.oszibarack.pl
Profil MySpace: www.myspace.com/oszibarack
Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus