Orchid

foto zespołu

"Orchid wyrósł pod koniec 2005 roku.
Orchid w obecnym składzie gra od października 2006.
Od jakiegoś czasu Orchid kwitnie na nowo.
Orchid korzysta z gitar, perkusji oraz mało skomplikowanego modułu klawiszowego.
Członkowie Orchid są młodzi.
W zespole Orchid proporcje płciowe układają się 3:2
."

Orchid powstał na początku 2006 roku w Poznaniu, kiedy to uformował się ostateczny pełny skład zaspołu. Muzycy zadebiutowali w styczniu 2006 podczas lokalnego finału WOŚP.

Po wyjeździe Izy Rekowskiej w październiku 2006 zespół poszukiwał śpiewającej kobiety zdolnej zająć miejsce ex-frontmenki. Wkrótce do muzyków dołączyła Natalia Fiedorczuk, znana wcześniej ze współpracy z grupami pl.otki i Dixies - projektami skupionymi wokół swarzędzkiego Studia Czad. Ruszyły wspólne prace nad stworzeniem nowego materiału. Po dwóch tygodniach pracy zespół zagrał pierwszy wspólny koncert.

Pod koniec 2006 roku muzycy zarejestrowali ścieżki bębnów do pierwszej studyjnej ep'ki Takk!_soundsampler, zawierającej 5 nowych utworów i 1 (Secret life of words), do którego słowa i linię melodyczną stworzyła Iza, zanim opuściła szeregi Orchid. W maju 2007 skład powiększył się o kolejną przedstawicielkę płci pięknej. Magda Kołada dołączyła do grupy jako manager zespołu, ale niedługo później tymczasowo zajęła również wakat drugiej wokalistki.

Muzycy Orchid to młodzi ludzie, którzy w życiu codziennym reprezentują zupełnie inne środowiska: Wojtek studiuje ekonomię, Agata - muzykologię oraz turystykę. Heluś - bo tak nazywany jest Seweryn - kończy technikum elektroniczne i wybiera się na pokrewny kierunek na politechnice. Mariusz jest dyplomowanym reżyserem dźwięku. Natalia studiuje sztuki wizualne i realizację obrazu, tym też zajmuje się na codzień zawodowo.

Niestety, teoria przyciągania podobieństw w przypadku Orchid nie sprawdza się - pozorne niedopasowanie środowisk i źródeł inspiracji przekłada się na muzyczny dialog o bardzo wysokiej jakości emocjonalnej: szczery i bezpretensjonalny. Orchid gra prostą, chwytliwą i nieraz autoironczną muzykę gitarową z elementami elektroniki w stylu vintage. Członkowie zdecydowanie oglądają zbyt dużo filmów, również gangsterskich. Wszyscy lubią ciasteczka Petit Beurre (petibery) i szwedzki rock.

Skład:

Natalia Fiedorczuk - wokal, klawisze
Agata Klonecka - perkusja
Wojciech Augustyniak - gitara, klawisze
Mariusz Giś - gitara
Seweryn Hellak - bas

WWW: www.orchidtheband.com

Profil MySpace: www.myspace.com/orchidtheband

Fot. Skimimimi

blog comments powered by Disqus