Lessdress

foto zespołu

Zespół Lessdress powstał w 1984 r. w składzie: Paweł Nowakowski (gitara/wokal), Krzysztof Faliński (gitara), Sławomir Onacik (bas), Arkadiusz Nosarzewski (perkusja), Radosław Marcinkowski (instrumenty klawiszowe), początkowo działała pod nazwą Ferrum. W 1989 roku muzycy postanowili zmienić nazwę na Lessdress i już pod nowym szyldem nagrali pierwszy album pt. Dumblondes - mieszanka muzyki spod znaku Def Leppard , Van Halen czy Mötley Crüe (płyta nie ukazała się nigdy na płycie CD, a można ją dostać - i to z wielkim trudem - jedynie na kasecie).
Drugi album Love Industry nagrali w 1991, ale wydali dopiero dwa lata później. Obie płyty zostały bardzo dobrze przyjęte przez dziennikarzy muzycznych i entuzjastów gatunku. W tym czasie zespół grywał koncerty w najpopularniejszych klubach i na największych festiwalach rockowych w kraju.
Grupa rozpadła się w 1995 roku, reaktywowała w 1997. W 1999 roku zmarł basista zespołu Sławek Onacik. Po tym ciosie kapela zamilkła na 8 lat.
Po ośmiu latach Lessdress w zmienionym składzie (Paweł Nowakowski - gitara/wokal, Krzysztof Faliński - gitara, Marcin Kurbiel - bas, Arkadiusz Nosarzewski - perkusja) wydaje nowy materiał studyjny.
W październiku 2007 roku zespół powrócił w wielkim stylu i wydał trzecia płytę pt. Sugarfree (wydawca Grandes Kochonos ). Dzisiejszy Lessdress nie jest próbą odgrzania ani tamtej muzyki, ani czasów. Płyta Sugarfree to zupełnie nowy repertuar.

WWW: www.lessdress.pl

blog comments powered by Disqus