Kangaroz

Autor: Paweł Sarna
foto zespołu

Powstali w 1998 roku. Muzycy grupy, rodowici Olsztynianie opierają swoje relacje nie tylko na współpracy muzycznej, Kangaroz to przede wszystkim kumplowska paczka aktywna zarówno na scenie, boiskach piłkarskich jak i wieczorami w mieście.

Muzyka jaką tworzy Kangaroz to niezwykle energetyczna wiązanka stylistyczna z melodyjną linią wokalno-instrumentalną. W warstwie lirycznej Kangaroz traktuje o rzeczach, które dotyczą w zasadzie każdego człowieka. W charakterystyczny dla siebie sposób potrafią opisać zabawne historie jak również dość poważnie podejść do otaczającej rzeczywistości.

Zespół ma w dorobku setki występów, niejednokrotnie dowodząc faktu, iż są zespołem wybitnie koncertowym, supportowali również zespoły amerykańskiej sceny rockowej - Bloodhound Gang oraz Dog Eat Dog w 2001 r.

Kangaroz to formacja która mimo upływu paru lat nadal łączy nurty "mocnego grania" z których znana była na dwóch poprzednich krążkach. Od czasów wydania pierwszego albumu KANGAROZ (2001) zespół kojarzono z energetyczną muzyką i dynamicznym wokalem. Wydana w roku 2003 płyta INNY potwierdziła wizje zespołu. Twórczość grupy nabrała swoistego własnego rozpoznawalnego charakteru. Chcąc się rozwijać grupa postanowiła postawić tym razem (nowa płyta ODDYCHAJ) na warstwę tekstową i oprzeć ją na muzyce z jaką zawsze była kojarzona nie stroniąc od stylistycznych eksperymentów. Nie brak tu intensywnych i energetycznych refrenów (Hej Dziewczyny, Bez Orzekania Win, Kangaroz) jak i spokojnie podanych tekstów (Czy nie, Własny Film, Oddychaj). Założeniem warstwy tekstowej było czerpanie tematów z rozmów ze znajomymi jak i z własnych doświadczeń. Pojawiają się też teksty powstałe w trakcie nagrań albumu (Hej Dziewczyny). Istotą tej płyty było tym razem przekazanie różnych historii w oparciu o muzyczny charakter zespołu. "Zależało nam na spójności kawałków,nasz materiał na trzecią płytę nie odbiega stylistycznie od tego co do tej pory robiliśmy. Nie chcemy, aby zespół był utożsamiany z kapelą, która poszła w stronę masowego słuchacza, mamy za sobą dwie udane płyty i zależy nam najbardziej na tym żeby nowy materiał była konsekwencją tego co wcześniej graliśmy i tego za co ludzie nas szanowali" - podsumowuje Czarek Biedulski, kompozytor większości materiału grupy.

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus