IAMX

Autor: Paweł Sarna
foto zespołu

IAMX to nowy muzyczny projekt Chris'a Corner'a - lidera, frontmana i wokalisty grupy Sneaker Pimps, która zadebiutowała w 1996 roku albumem Becoming X (z wielkim przebojem 6 Underground). Do dziś Sneaker Pimps wydali trzy albumy, a kiedy pracowali nad czwartym krążkiem, Chris Corner, osobowość niezwykle indywidualna, zapragnął niezależności. W ten sposób powstał IAMX. Debiutancki album, Kiss And Swallow ukazał się w 2004 roku. Druga płyta  pt. The Alternative trafiła do sklepów 4 sierpnia 2006 roku.

IAMX to nie tylko Chris Corner, ale cały zespół, który na koncertach tworzy niezapomniany show dźwięków i efektów świetlnych. 

"Po raz pierwszy pomyślałem o IAMX (...) w 2003 roku. Byliśmy w okresie transformacji - to znaczy mój zespół Sneaker Pimps. Nagrywaliśmy wtedy czwarty album i nie szło nam najlepiej..." - opowiada Chris.

"Napisałem kilka piosenek na ten album i byłem z nich naprawdę dumny. Jednak one nie pasowały do nowego kierunku, który obrał zespół Sneaker Pimps".

"Postanowiłem je wykorzystać we własnym projekcie. I tak właśnie narodził się IAMX".

"Wydaje mi się, że każdy solowy artysta marzy o tym, by zerwać łańcuchy... IAMX to nie jest moje codzienne wcielenie. To moja sceniczna, studyjna i koncertowa osobowość. To nie jest jednak żadna gra, to coś bardziej naturalnego".

 Zdjęcie: Nickie McGowan

WWW: www.iamx.co.uk
Profil MySpace: www.myspace.com/iamx

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus