FlyKKiller

foto zespołu

FlyKKiller to najnowszy projekt mieszkającej od kilku lat w Londynie Pati Yang. Drugą ważną postacią w zespole jest Steven Hilton, prywatnie mąż artystki, a zawodowo współpracownik m.in. Dawida Holmesa.
 
FlyKKiller został założony w Londynie przez Pati Yang i Stephena Hiltona. Na debiutanckim albumie Experiments In Violent Light "genetycznie zmutowane brzmienia mają ostrość i chłód The Knife oraz dzikość Siouxsie Sioux and The Creatures. Frazy piosenek są naszpikowane mikrobeatami, niczym gotyckimi wieżyczkami. Mocna i psychodeliczna muzyka jest doskonałym tłem dla szepczącej i lamentującej wokalistki, która wyśpiewuje pełne magii pieśni niczym groźne zaklęcia. Każda piosenka przypomina niepokojący obrazek z nieistniejącej opowieści Davida Lyncha, a rytmy podkładu terkoczą w stylu minimalnego hip hopu i mechanicznych breaków z electro finezją".

Pati Yang - jedna z najbardziej cenionych polskich artystek sceny niezależnej, która wydała swój pierwszy, świetnie przyjęty album w wieku 18 lat. Specjalistka od elektroballad, której syreni śpiew i muzyczno-artystyczne eksperymenty zdobyły uznanie wśród krytyków i zapewniły artystce występy na stadionowej trasie koncertowej Depeche Mode w roli supportu.
 
Stephen Hilton - współpracownik Davida Holmesa, współzałożyciel The Free Association i autor beatów do wielu ścieżek dźwiękowych, w tym dwóch filmów o Bondzie, Ostrych Psów (Hot Fuzz), Moulin Rouge, Ocean's 11,12 i 13, producent albumów takich gwiazd, jak Pulp, Depeche Mode czy Trevor Horn. Stephen jest również współautorem piosenek na nowym albumie Siouxsie Sioux.

WWW: www.flykkiller.com
Profil MySpace: www.myspace.com/flykkiller

blog comments powered by Disqus