666 Aniołów

foto zespołu

666 ANIOŁÓW, jedyny polski THE MISFITS-cover band, powstał w Bydgoszczy, latem 2001. Na początku działalności była to tylko zabawa w granie głównie punkowych coverów, która w miarę rozwoju wypadków przekształciła się w projekt mający na celu propagowanie wśród polskiej publiczności twórczości mistrzów horror punka z New Jersey. Pierwszy występ zespołu miał miejsce 31.10.2001 w bydgoskim klubie Wiatraczek, przy okazji cyklicznej imprezy z okazji krwawego święta Halloween. Koncert zakończył się bitwą na kurze łapki między występującymi tego wieczoru kapelami a publiką, co stanowiło idealne zwieńczenie tego szalonego wieczoru i wspaniałą wróżbę co do przyszłości debiutantów.

Od tamtego wieczoru ANIOŁY zagrały kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce. Do najbardziej pamiętnych należą: występ u boku KILL YOUR IDOLS w Bydgoszczy w maju 2002, impreza z okazji pierwszej rocznicy działalności klubu B-48 w Toruniu w czerwcu 2002, koncerty Halloweenowe w Warszawie w 2002 i 2003 w klubie Galeria Off, festiwal Dni Hałasu 2003, jak też trasa zagrana z UPSIDE DOWN i SCHIZMĄ w lutym 2004.  666 ANIOŁÓW to żelazny punkt i stała gwiazda każdej dotychczasowej edycji imprezy "Horror Night" w Warszawie, "Halloween Horror Show" w Bydgoszczy oraz wielu innych szalonych nocy grozy w całej Polsce.

Na przełomie 2003 i 2004 w toruńskim studiu Black Bottle zespół zarejestrował 22 utwory The Misfits z myślą o wydaniu ich w przyszłości na płycie. Zaowocowało to jak dotychczas ukazaniem się demo CD-R Six Hits From Hell zawierającego 7 kawałków.
666 ANIOŁÓW nie stawia sobie za główne zadanie odgrywania utworów w wersjach jak najbliższych oryginałom. Wierność starym wersjom jest ważna, jednak czasem pozwalają sobie na pewne zmiany w aranżacji czy w brzmieniu. W ten sposób łączą chęć oddania hołdu genialnym twórcom z własną inwencją i wyobraźnią.

Członkowie 666 ANIOŁÓW są na co dzień muzykami znanych bydgoskich kapel hardcore'owych SCHIZMA, IN SPITE OF oraz THE CUFFS.

Niedawno wydali materiał łączący muzykę The Misfits z polskimi tekstami. Krążek noszący nazwę Czarcilok jest połączeniem punkowej energii z atmosferą horroru klasy B (a czasami C albo nawet Z).

Profil MySpace: www.myspace.com/138angels

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus