Mixed Race

okładka
Info
Wydawnictwo: Domino
Rok wydania: 9/2010
Kompozytor/Muzyk: Tricky

Mixed Race to nowy album jednego z najbardziej oryginalnych brytyjskich twórców i enfant terrible trip-hopowej sceny - Tricky'ego. Płytę, która ukaże się w barwach wytwórni Domino zapowiada świetny singiel Murder Weapon.

W nagrywaniu następcy świetnie przyjętego krążka Knowle West Boy artyście pomagali tacy goście jak Bobby Gillespie (Primal Scream), pochodzący z Algierii gitarzysta Hakim Hamadouche, znakomite wokalistki: Franky Riley i urodzona na Jamajce Terry Lynn. W nagraniach wziął też udział młodszy brat Tricky'ego - Marlon Thaws. Krążek powstawał w Paryżu, gdzie muzyk mieszka od jakiegoś czasu.

Mixed Race to najbardziej rytmiczny z albumów Brytyjczyka. Oparty na mocnym beacie, niemal klubowy singiel Murder Weapon to interpretacja klasycznego nagrania gwiazdy reggae Echo Minotta. Inspiracje jamajskimi rytmami są na Mixed Race równie wyraźne jak soulowo-hiphopowe korzenie Tricky'ego. Jak wyznaje sam twórca: Nie potrafię grać gangsta rapu. Nie byłbym wówczas sobą. Nie potrafię gadać jak zły chłopak, bo nim nie jestem. Ale swoje widziałem i dlatego Mixed Race to gangsterski album. Intensywny, uliczny, miejski, mroczny. Niemal jak film.


Lista utworów

  1. Every Day
  2. Kingston Logic
  3. Early Bird
  4. Ghetto Stars
  5. Hakim
  6. Come to Me
  7. Murder Weapon
  8. Time to Dance
  9. Really Real
  10. Bristol to London

Materiały powiązane:


blog comments powered by Disqus