Shine Of Dried Of Electric Leavs, The

okładka
Info
Czas trwania: 63: 57 min.
Wydawnictwo: Crammed Discs
Rok wydania: 0/2006
Kompozytor/Muzyk: Cibelle

The Shine Of Dried Of Electric Leavs to album równie przyjemny i urokliwy, zarazem jednak niezwykle dojrzały, wielobarwny, głęboki. Nowa propozycja Cibelle warta jest szczególnej uwagi z wielu powodów. Obok 10 kompozycji napisanych przez artystkę i jej współpracowników trafiły na nią także dwie piosenki sławnego Caetano Veloso, jeden kawałek innej brazylijskiej sławy – Toma Jobima oraz otwierająca album kompozycja Toma Waitsa Green Grass.
Kolejnym smaczkiem są zaproszeni goście – Devendra Banhart, z którym Brazylijka pięknie śpiewa utwór Veloso London, London, a także znany z Coco Rosie – Spleen.Wśród producentów płyty jest też Seu Jorge ( twórca soundtracku do Miasto Boga) i Yann Arnaud – stały współpracownik Air.
Album powstawał przez 18 miesięcy – w rodzimym Sao Pulo i Londynie, gdzie Brazylijka od jakiegoś czasu pomieszkuje. Jak tłumaczy to właśnie w stolicy Anglii na nowo odkryła tradycję brazylijskiej muzyki – szczególnie Caetano Veloso, który również w latach 70-tych mieszkał nad Tamizą. Właśnie z okresu emigracji pochodzą jego piosenki, które trafiły na tę płytę.


Lista utworów

 1. Green grass
 2. Instante de dois
 3. Phoenix
 4. London, London
 5. City people
 6. Minha Neguinha
 7. Mad man song
 8. Por toda minha vida
 9. Flying high
 10. Arrete lŕ, Menina
 11. Esplendor
 12. Train station
 13. Lembra
 14. Cajuína


blog comments powered by Disqus