Sea of Cowards

okładka
Info
Czas trwania: 35: 09 min.
Rok wydania: 5/2010
Zespół: The Dead Weather
3. miejsce
w kategorii
Płyta Zagraniczna

Drugi album niezwykle ciekawego projektu Jacka White'a, znanego głównie z The White Stripes. The Dead Weather pojawiło się na muzycznej scenie już w zeszłym roku wydając doskonały debiutancki album, na którym połączyły sie nieprzeciętne talenty członków - Alison Mosshart (v, g), Jack White (voc, dr), Jack Lawrence (b, dr) i Dean Fertita (g, kb).

Horehound był ekscytującym i elektryzującym dziełem opartym na surowych blues rockowych riffach, który dotarł do szóstego miejsca na liście Billboardu. Grupa po raz pierwszy pokazała się publicznie w marcu 2009 roku na otwarciu nowej siedziby Third Man Records w centrum Nashville. W ciągu następnych tygodni sprzedano wszystkie koncerty w Stanach Zjednoczonych a debiutancki singiel zdobywał listy przebojów nowych stacji radiowych. Kolejne 12 miesięcy to nieustające i zapierajace dech w piersiach koncerty, sesje zdjęciowe, wywiady i występy w telewizji.

Pomimo bardzo napiętego harmonogramu Jack White - jeden z najbardziej płodnych i utalentowanych muzyków - nie czekał nawet na zakończenie światowej trasy tylko zebrał zespół w Third Man Studios aby zarejestrować całkiem nowe kompozycje. W efekcie powstał album Sea Of Cowards. Podobnie jak w przypadku poprzednika mocna i energiczna płyta wypełniona pierwotną siłą, gruchoczącymi kości rytmami i brudnym, pulsującym miejskim bluesem.


Lista utworów

 1. Blue Blood Blues
 2. Hustle and Cuss
 3. The Difference Between Us
 4. I'm Mad
 5. Die by the Drop
 6. I Can't Hear You
 7. Gasoline
 8. No Horse
 9. Looking at the Invisible Man
 10. Jawbreaker
 11. Old Mary


blog comments powered by Disqus