Snukraina

okładka
Info
Wydawnictwo: Mystic Production
Rok wydania: 2/2008
Zespół: Farben Lehre

Snukraina
to 13 kompozycji, które pomimo dużego zróżnicowania stylistycznego (od energetycznych, ostrych kawałków do typowych klimatów reggae czy nawet flamenco) układają się w przemyślany i spójny koktajl dźwiękowy.

Teksty pisane na zasadzie widocznych kontrastów ukazują wszelkie ciemne oraz jasne meandry ludzkiego życia i tego co nas otacza. Obok utworów bezkompromisowych w przekazie (Chwasty, Wojna, Rzecz nie Pospolita) usłyszymy również tryskające pogodą ducha, wręcz romantyczne songi, takie jak Erato, Żywioły czy Farbenia. Każdy z nich stanowi pewnego rodzaju klucz do Snukrainy.

Istotnym atutem Snukrainy jest aktywny udział zaproszonych gości. Akustyczna gitara Krzyśka Misiaka, trąbka Szymona Cirbusa z Końca Świata (Corrida), wstawki klawiszowe Marka Maklesa z Habakuka (Farbenia, Żywioły czy Regemental) oraz ciepły, kobiecy głos Mariki Plucińskiej z formacji Sjel (Żywioły) dodały płycie solidną dawkę kolorytu i znacznie wzbogaciły brzmienie całości. Na uwagę zasługuje bardzo staranna, profesjonalna oprawa graficzna, która w połączeniu z muzyczną zawartością krążka stanowi nową jakość w historii Farben Lehre.

Album Snukraina dostępny będzie w wydaniu digipak z gratisową niespodzianką w środku. Premiera: 15.02.2008.

Lista utworów

 1. Corrida
 2. Snukraina
 3. Żywioły
 4. Erato
 5. Ostatni skaut
 6. Pasażerowie
 7. Regemental
 8. Wojna
 9. Chwasty
 10. Farbenia
 11. Spisek
 12. Rzecz nie Pospolita
 13. Corrida


blog comments powered by Disqus