Secret Sister

okładka
Info
Rok wydania: 2007
Zespół: Ścianka

Susanne ukryta w wielkim mieście próbuje zapomnieć. Jednak wspomnienia powracają, wylewają się niczym czarna rzeka. Nękana telefonami przez podejrzanego mężczyznę rozpoczyna własne śledztwo. Ślad gmatwa się. Susanne nie może zwrócić się do policji i nie wie, że sprawą od wielu lat zajmuje się emerytowany komisarz Mark T. Mote, który krok po kroku zbliża się do rozwiązania zagadki sprzed trzynastu lat. Przez brudne zaułki i sale balowe nowojorskiej socjety nić zbrodni wiedzie na obrzeża miasta, do pokoiku z ciałem zamordowanej dziewczyny - tak brzmiała zapowiedź amerykańskiego filmu 'Secret Sister' z 1964 roku.

Wyświetlany w Polsce pod tytułem 'Mroczny ślad przeszłości' bił rekordy popularności również dzięki ścieżce dźwiękowej stworzonej przez Ścianka Quintet, zespół z naszej ścisłej jazzowej czołówki. Wskutek nieszczęśliwej koincydencji zaginęły wszystkie kopie dawnego przeboju kinowego, możemy jednak cieszyć się cudem odnalezioną w kopenhaskich archiwach ścieżką dźwiękową. Oddajemy w Wasze ręce oryginalną, nieremasterowaną wersję nagrań sprzed lat.

Błyskotliwe interpolacje partii solowych Tomasza Ziętka (tr) i Ireneusza Wojtczaka (ts, fl), frenetyczny groove Arkadiusza 'Disappearer' Kowalczyka (dr), hipnotyczna gra Michała Bieli (b) i zniewalające tematy Macieja Cieślaka (g) to bezcenne pamiątki po dziś już nieżyjących muzykach, geniuszach polskiego ale i światowego jazzu, zmarłych tragicznie w pamiętnym wypadku autokarowym pod Rzeszowem.
blog comments powered by Disqus