Out

okładka
Info
Rok wydania: 11/2007
Zespół: Agressiva 69

19 listopada 2007 roku ukazał się album Out - 26 nagrań na 2 płytach kompaktowych.

Pierwsza płyta wyprodukowana przez zaprzyjaźnionych od dawna producentów elekroniki a także nowych znajomych zespołu. Drugi album wyprodukowany przez Bodka i Dżabiego we własnym studio. Nie wszystkie nagrania powstały w ostatnim półroczu 2007. Personal Jesus znany jest wielu fanom ze składanki Master of Celebration a Relax z boxa Agressivy 69 DIRRRT. 4 utwory pochodzą z sesji nagraniowej zorganiozwanej na potrzeby soundtracku do filmu Marka Gajczaka Pod Powierzchnią.

Grafika albumu znakomicie wykonana przez Michała Kurasia powstała w oparciu o klatki z filmu Ichtys Marka Skrobeckiego (podziękowania dla firmy Se-ma-for). Część okładki to wirtulany obraz Laury Paweli.

Pierwszy z krążków zawiera prawie 80 minut muzyki rozłożonej na piętnaście nagrań. Układają się one w barwną panoramę współczesnej elektroniki, wpisującej rockowe bądź, co bądź kompozycje Agressivy 69 w różne odmiany „nowych brzmień”. Jest tu więc miejsce na taneczne techno (Nie widać końca – Efectvol Mix), hipnotyczny trance (Ostry jak nóż – Datadisk Version 2007), smolisty trip hop (Dark Side Of The Radio – Echoplex Mix), masywny dub (In Your Eyes – Husky Remix), orkiestrową psychodelię (Dark Side Of The Radio – Stealpot Remix) czy metaliczne IDM (Rzeźnia – CH District Remix). Zaproszeni do współpracy z Agressivą 69 producenci śmiało poczynają sobie ze źródłowym materiałem – choćby opakowując akustyczną balladę z udziałem Wayne`a Husseya z The Mission In Your Eyes w klubową aranżację (remiks Ollecka Bobrova) czy zamieniając energetyczny przebój Nie widać końca w laptopowy noise o breakbeatowy podbiciu (remiks Cwisdoma). Nie brak tu również mocniejszych brzmień – bliższych estetyce elektronicznego rocka, kojarzonej od dawna z Agressivą 69. To choćby umieszczone w finale remiksy Ognia i Rzeźni w wykonaniu Egoista i Blue Hand, a wprowadzające na płytę echa potężnie brzmiącego EBM i industrialu.

Tropy te prowadzą do drugiego krążka z zestawu. Znajdują się na nim utwory innych wykonawców zdekonstruowane przez Agressivę 69. Ich dobór wskazuje, że płyta ma pokazywać korzenie formacji – nową falę, new romantic i synth-pop z lat 80. Mamy tu bowiem takie klasyki, jak Isolation Joy Division, Fade To Grey Visage, Personal Jesus Depeche Mode czy Relax Frankie Goes To Hollywood. Agressiva 69 traktując oryginały z szacunkiem, odciska na nich jednak swe mocne piętno, wyznaczane jadowitym wokalem, żrącymi gitarami, przestrzennymi klawiszami i industrialnymi bębnami. Najciekawiej w zestawie tym wypadają covery dwóch nagrań RepublikiPoranna wiadomość i Kombinat. Pierwsza zamienia się pod dotykiem producentów Agressivy 69 w zabójcze electro w stylu Are Friends Electric? Gary`ego Numana

Lista utworów

 1. Na końcu świata - POPUP antibody mix CD 1
 2. Dark Side of the radio - STEALPOT remix
 3. Nie widać końca - stich remix by EGOIST
 4. In Your Eyes feat. Wayne Hussey - OLLECK BOBROV remix
 5. Nie widać końca - ICHTIUS remix
 6. Dark Side of the radio - ECHOPLEX remix
 7. In Your Eyes feat. Wayne Hussey - HUSKY remix
 8. Na końcu świata - POPUPantigen mix
 9. Ostry jak nóż - DATADISK Vs A69 [Datadisk version 2007]
 10. Nie widać końca - ANTHILL remix
 11. Nie widać końca - EFECTVOL remix
 12. Rzeźnia - CH-DISTRICT remix
 13. Ogień - fire walk with me remix by EGOIST
 14. Rzeźnia - BLUE HAND remix
 15. Poranna wiadomość - Republika cover CD 2
 16. Isolation - Joy Division cover
 17. Kombinat - Republika cover
 18. Fade To Grey - Visage cover
 19. Body Language - Queen cover
 20. Personal Jesus - Depeche Mode cover
 21. Relax - Frankie Goes To Hollywood cover
 22. Ogień - utwór niepublikowany
 23. Znieczulenie - utwór niepublikowany
 24. Miasto - utwór niepublikowany
 25. W stronę dymu - utwór niepublikowany


blog comments powered by Disqus