My One And Only Love

okładka
Info
Czas trwania: 57: 54 min.
Wydawnictwo: ZAiR
Rok wydania: 2/2011
Zespół: Robert Majewski, Bobo Stenson, Palle Danielsson, Joey Baron

Skład zespołu:

Muzyk: Robert Majewski - flugelhorn
Muzyk: Bobo Stenson - fortepian
Muzyk: Palle Danielsson - kontrabas
Muzyk: Joey Baron - perkusja

Niezwykła płyta, której bohaterami są czterej wybitni muzycy jazzowi: słynący z niepowtarzalnego brzmienia polski trębacz Robert Majewski, były współlider legendarnego zespołu z Janem Garbarkiem - szwedzki pianista Bobo Stenson, jego przyjaciel, współtwórca europejskiego kwartetu Keitha Jaretta - szwedzki basista Palle Danielsson oraz jeden z największych obecnie jazzowych perkusistów na świecie, współpracujący na co dzień z takimi artystami jak John Zorn, Ron Carter czy John Abercrombie - Amerykanin Joey Baron.

Płyta nosi tytuł My One And Only Love, znajdują się na niej głównie ballady jazzowe i została zarejestrowana w połowie grudnia 2010 roku w studio Polskiego Radia S4 w Warszawie. Artyści, obok największych światowych standardów, zagrali również niezapomniany temat Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego - Nie budźcie mnie oraz wykorzystaną w filmie Nóż w wodzie kompozycję Krzysztofa Komedy - Ballad for Bernt. Ciekawostką jest, że muzycy w takim składzie zagrali po raz pierwszy (choć, jak zapewniają po nagraniu, nie ostatni) oraz że nagrywali materiał na żywo, siedząc koło siebie w jednym pomieszczeniu, bez separacji, co pomogło stworzyć wyjątkowy klimat w czasie nagrania. Efektem jest płyta z prawdziwie koncertowym feelingiem, prawie nie korygowanym brzmieniem i studyjną jakością zarazem.

Producentem muzycznym i autorem pomysłu jest Tomasz Gąssowski, znany przede wszystkim jako kompozytor muzyki do filmów Andrzeja Jakimowskiego Sztuczki" i Zmruż oczy, a wydawcą Zjednoczenie Artystów i Rzemieślników - ZAiR - producent m.in. właśnie tych filmów.


Lista utworów

  1. When i fall in love
  2. Body and soul
  3. My one and only love
  4. A child is born
  5. The nearness of you
  6. Ballad for Bernt
  7. Stella by starlight
  8. Nie budźcie mnie
  9. Newer let me go


blog comments powered by Disqus