It Came From Outer Space

okładka
Info
Wydawnictwo: Zoharum
Rok wydania: 4/2014
Zespół: AABZU

 

Płytą Rambo zdobyli ziemię, teraz duet AABZU, czyli Maciek Szymczuk i Łukasz Szałankiewicz - Zenial, postanowił zdobyć cały wszechświat.

Kolejna płyta It came from outer space, choć tytuł nie jest bezpośrednim nawiązaniem do filmu science-fiction z 1953 roku, to ci, którzy właśnie wyobrazili sobie gumowych kosmitów i tekturowe dekoracje słusznie zidentyfikowali klimat nowej płyty AABZU. Nowe wydawnictwo będzie bowiem kolejnym filmem do słuchania - tym razem o przygodach w międzyplanetarnych przestrzeniach. Czego tu nie będzie! Ataki obcych, pojedynki na lasery, loty plastikowymi rakietami oraz tajemnicze monstra rodem z Marsa i innych planet. Ci, którym będzie mało, będą mogli dodatkowo zgłębić tajemnice reptilian lub pouciekać przed atakującymi zombie. A wszystko to jest osnową dla blisko godzinnego materiału, w którym prym wiedzie energetyczna elektronika z domieszką (czasami sporą) dubu, ambientu, breakbeatu oraz - to nie żart - dubstepu! W przeciwieństwie do filmowych nawiązań muzyka daleka jest od tandety i sztuczności. AABZU kolejny raz zaskakuje pomysłowością, odwagą w klejeniu różnych gatunków i tworzeniu nowej (kosmicznej!) jakości. Zapytani o inspiracje do nagrania właśnie takiej płyty, bez wahania odpowiadają, że wynikają one przede wszystkim z uwielbienia dla właśnie takich filmów - kiepskich i tandetnych, w których szaleją roboty jak odkurzacze i obcy przypominający torby na zakupy. Drugą, choć oczywistą inspiracją jest muzyka - a zwłaszcza taka, w której królują połamane rytmy i potężny bas. W kosmos porywać będą utwory AABZU oraz dwa remiksy, które przygotowali Jim Coleman (Phylr) oraz Michał Śliwa z Echoes of Yul. Remiksy pojawią się wyłącznie na CD.

Duet Szymczuk - Szałankiewicz zaprasza do międzyplanetarnego lotu z kilkunastoma różnorodnymi kompozycjami, nośnymi, czasami wręcz tanecznymi, zawsze porywającymi.

Poniżej oficjalny klip do utworu Reptilian Eyes (In Dub):


Lista utworów

  1. Beginning Of The Mission
  2. Shambhala Vril
  3. Reptilian Eyes (In Dub)
  4. The Greys
  5. It Came from the Sky
  6. Perfect Zombie
  7. Pleiadian Agenda
  8. Stellar Converter
  9. Bohemian Grove
  10. Deep Secret


blog comments powered by Disqus