Absolutus

okładka
Info
Rok wydania: 10/2006
Zespół: Frontside

Droga sosnowieckiego Frontside na szczyt to ponad 10 lat konsekwencji, szacunku dla siebie i własnych fanów. Tym bardziej warta podkreślenia jest ciężka praca, hektolitry potu wylane na koncertach, w salach prób i studiach nagraniowych. Tym większego znaczenia nabierają tak ważne sytuacje z historii zespołu jak owacyjnie przyjęty występ na Woodstock 2005, dwa koncerty jako support Iron Maiden (we wrocławskiej Hali Ludowej i na Stadionie Śląskim w Chorzowie) odebranie nagrody Fryderyka za album I odpuść nam nasze winy. Wszystko to zaowocowało znakomitą płytą Zmierzch Bogów, której potencjał artystyczny podkreślili dziennikarze muzyczni w kraju i za granicą, a komercyjny potwierdziła znakomita sprzedaż po premierze w październiku 2004 roku.

Po dwuletniej przerwie Frontside powraca z premierowym albumem Absolutus. 13 nowych utworów, które znalazło się na płycie, to esencja stylu Frontside, pokazująca zespół jako dojrzały kolektyw, który konsekwentnie wprowadza do swojego stylu nowe elementy. Absolutus to płyta eklektyczna, zróżnicowana, ale tak wyważona, że urzekające ballady idealnie egzystują z ciężkimi metalowymi utworami, a melodyjne refreny perfekcyjnie uzupełniają ciężkie gitarowe riffy. To płyta, która niejedno ma imię, która w warstwie tekstowej jak zwykle porusza sprawy ważne w sposób niejednoznaczny i nie daje prostych odpowiedzi na stawiane pytania. To płyta, która stymuluje umysł porywając słuchacza w muzyczny amok. To wreszcie płyta, która stanie się najważniejszą dla samego zespołu i najlepszą dla jego fanów.

Absolutus to 13 premierowych utworów, w których zespół wychodzi poza dotychczasowe dokonania, inkorporując z powodzeniem nowe elementy i bezbłędnie spajając je ze swoim rozpoznawalnym stylem. Rewelacyjne brzmienie to zasługa pracy w dwóch studiach nagraniowych -Toya Sound Studio i Zed Studio. Album jest dostępny w wersji digipak z dwoma różnymi okładkami. Płyty Frontside dostępne są w całej Europie za pośrednictwem wytwórni Dockyard1 i Regain Records.


Lista utworów

 1. Preludium Absolutus
 2. Martwe Serca
 3. Nie Ma Chwały Bez Cierpienia
 4. Mały Sekret
 5. Wybraniec
 6. Pod Ciężarem Milczenia
 7. Manifest Wolności
 8. Droga Krzyżowa
 9. Wspomnienia Jak Relikwie
 10. Nieodrwacalny
 11. Piekło Czeka
 12. Santa Sangre
 13. Dotyk Przemienienia


blog comments powered by Disqus