Requiem dla Wojaczka

okładka
Info
Wydawnictwo: Universal Music Group
Rok wydania: 10/2011
Zespół: Fonetyka

Skład zespołu:

Muzyk: Przemysław Wałczuk - vocal / bas / muzyka
Muzyk: Daniel Zaklikowski - gitara / synth / muzyka
Muzyk: Piotr Jabłoński - drums

Fonetyka to zespół, który połączył teksty wybitnego polskiego poety Rafała Wojaczka z muzyką inspirowaną Portishead, Depeche Mode, Radiohead i Muse. Molowe melodie i charakterystyczne brzmienia syntezatorów skomponowane z twórczością literacką wciąż żywej legendy to wyjątkowy eksperyment artystyczny i ekscytujące wydarzenie dla kilku tysięcy wielbicieli Wojaczka i wszystkich ceniących w piosence dobry polski tekst.

W tej muzyce nie ma tzw. solówek, formy muzyczne pomyślane są w sposób na tyle prosty, aby skupić uwagę słuchacza na przekazie słownym. Fonetyka posiada własny styl i oryginalne brzmienie, trudno jest ten zespół zakwalifikować do któregokolwiek z głównych nurtów. Dzięki Wojaczkowi teksty na płycie są niezwykłe, co więcej wciąż aktualne i dzięki muzyce Fonetyki mają szanse trafić do uszu współczesnego pokolenia.

Materiał na płytę został ukończony w maju 2011 roku, niedługo przed 40-stą rocznicą samobójczej śmierci poety, ostateczne brzmienie albumu ukształtował w swoim studio masteringowym Jacek Gawłowski. W tym samym czasie do zespołu dołączył perkusista i Fonetyka rozpoczęła pracę nad materiałem live. Obecnie przygotowuje jesienną trasę promującą debiutancki album.


Lista utworów

 1. Mówię do ciebie cicho
 2. Bądź mi
 3. Dla Ciebie piszę miłość
 4. Ojczyzna
 5. Czemu nie ma tancerki
 6. Sól
 7. Krzyż
 8. List do Królowej Polski
 9. List do nieznajomego poety
 10. Ballada bezbożna
 11. Rozstanie
 12. Umiem być ciszą


blog comments powered by Disqus