Recenzja płyty "Extracerebral"

Autor: Agnieszka Lasota
Korekta: Paweł Sarna
10 lipca 2007


Pod pseudonimem Mr.S ukrywa się Sławek Bardadyn. Kompozytor, producent, muzyk w jednej osobie. Extracerebral nagrany i zmiksowany w domu, rzeczywiście nie jest albumem dla bezmózgowców... Sporo tu rozmaitych przestrzeni, które kuszą słuchacza wyjątkowymi dźwiękami... A tak naprawdę – niepostrzeżenie wciągają go w siebie...

Mr.S gra na pianinie. Używa także rozmaitych instrumentów generujących muzykę elektroniczną oraz samplerów. Chciałoby się rzec: jak to w domowym studiu... Dzięki takiemu instrumentarium nagrał promo album. Jest to interesująca propozycja z pogranicza brzmień ambientowych, nu jazzowych i elektronicznych. Ponętna tym bardziej dla słuchacza, który lubi muzykę nietuzinkową i atrakcyjną w rozmaite dźwięki, także pochodzące z ludzkiej krtani.

Bowiem Mr.S zaprosił do nagrania swojej extracerebralnej płyty kilkoro gości. Wokalnie udziela się Natalia ‘Nat’ Braciszewska oraz Maciej ‘Bagin’ Bagiński, grający również na gitarze basowej. Ryan Fitch gra na bębnach, a Anatol ‘Fejder’ Orzęcki wspomaga Mr.S w miksowaniu w utworze Chernobyl Karma. Wanda Fite jest zaś autorką jedynego tekstu na tym albumie, czyli HPS.

Mr.S wyrazy wdzięczności kieruje do ekipy wydawniczej, przyjaciół, a także do cierpliwych słuchaczy... Uprzejmie donoszę, że cierpliwości nic nie straciłam. Cała przyjemność po mojej stronie. Czekam na następne płyty. Również nagrane w domowym studiu.
[Jak dobrze, że tak naprawdę Muzyka nie zależy od wielkich korporacji muzycznych.]

Ocena: 81 /100 

Tracklista:
01. Hemisphere Left 2:16
02. super)(nova 6:17
03. Second Thought 2:55
04. Room 23 4:08
05. suAve 6:49
06. suAve Postlude 1:27
07. Hemisphere Right 2:27
08. Les Enfants Mortes 6:54
09. Chernobyl Karma (live) 3:27
10. Extracerebral 5:31
11. HPS 3:45
12. Coda: Sunscale 4:57
13. Bonus: HPS (light mix) 4:04

Wydawca: Artificial Bliss Recordings


blog comments powered by Disqus