Miejskie opowieści

okładka
Info
Wydawnictwo: Jimmy Jazz Records
Rok wydania: 8/2008
Zespół: The Analogs

Miejskie opowieści to dziesiąty album w dorobku najlepszej polskiej kapeli streetpunk, której popularność od dawna wykracza zdecydowanie poza granice Polski. Dowodem częsta obecność zespołu na koncertach zagranicznych i prestiżowych festiwalach punkowych, jak choćby berliński "Punk And Disorderly", gdzie The Analogs zapraszani byli kilkakrotnie jako jedyny - dotychczas - reprezentant polskiej sceny punk.

Grupa od lat posiada stałe grono oddanych fanów, którzy zapewne i tym razem bez wahania sięgną po najnowszy zestaw ulicznych przebojów.

13 nowych utworów składających się na zawartość Miejskich opowieści, to tym razem w całości kompozycje autorskie zespołu, który dotychczas zamieszczał na kolejnych albumach polskojęzyczne wersje otworów punkowych legend. The Analogs są w swojej twórczości tak bardzo przewidywalni jak nieokrzesani, tak dzicy jak prostolinijni i tak tradycyjni jak tradycyjne są korzenie ich inspiracji. Wszystko to stanowi o zaletach i sile ich muzyki. Miejskie opowieści to kolejny dowód na to, że staruszek punk rock ma się całkiem dobrze. Energia melodyjnego punk rocka z pewnością rozgrzeje zniecierpliwionych fanów, zarówno tych, którzy sięgną po album jak i tych, którzy zechcą usłyszeć zespół na jesiennej trasie koncertowej.

Równolegle z albumem w formacie CD Miejskie opowieści wydane zostaną na winylu. Longplay zawierać będzie jeden dodatkowy utwór pt. Ulica złamanych snów, który nie znajdzie się na CD.

LP i CD będą posiadać różne okładki autorstwa Michała Arkusińskiego. Pierwszym singlem promującymi album Miejskie opowieści w rozgłośniach radiowych jest utwór Latarnia, który można odsłuchać na profilu MYSPACE Jimmy Jazz Records.


Lista utworów

 1. Miejskie opowieści
 2. Dziewczyny
 3. Brzytwa
 4. Fridman
 5. Przegrany
 6. Zemsta
 7. Madonna tego miasta
 8. Hej panie DJ!
 9. Armia niewolników
 10. Latarnia
 11. Nie obchodzi mnie
 12. Życie jest za krótkie
 13. Nasz Rock'n'Roll
 14. Ulica złamanych snów (BONUS tylko na winylu)


blog comments powered by Disqus