Koncerty Machinae Supremacy pod patronatem Gildia.pl

28 sierpnia 2014

Miło nam poinformować, że nasz portal objął patronatem kolejne wydarzenie kulturalne. Tym razem poszerzamy pole zainteresowań i zapraszamy Was na koncerty Machinae Supremacy w trzech miastach: Gdańsku, Warszawie oraz Wrocławiu. Wszystko to już w październiku!
 
Organizatorem koncertów jest Fundacja Wspierania Kultury "Kompresor". Czemu właśnie Machinae Supremacy? Jest to przecież zespół stosunkowo mało znany, ale sami organizatorzy tak ich opisują:
 
Ta unikalna na metalowej scenie kapela jest doskonale znana nie tylko fanom ostrego grania, ale też miłośnikom gier komputerowych. Machinae Supremacy w niespotykany sposób łączy gitarowe popisy z melodiami, w których odnajdzie się każde dziecko technologicznej rewolucji przełomu wieków. Wpływowy magazyn Metal Hammer określa ich mianem „jednego z najbardziej interesujących zespołów naszych czasów”. Rewolucyjne podejścia zespołu do tworzenia muzyki uwidacznia się nie tylko na ich koncertach i nagraniach. Jest wyczuwalne również w codziennej działalności artystów, którzy nie boją się wykorzystywać zdobyczy nowoczesnej technologii ani alternatywnych metod dystrybucji i finansowania swojej działalności. Muzycy Machinae Supremacy są swoistymi zwiastunami nowej rzeczywistości, w której fani, a nie wielkie wytwórnie, decydują o popularności poszczególnych zespołów.
 
 
Od siebie tylko dodam, że Machinae Supremacy znane jest w pewnych kręgach ze względu na wykorzystywanie modułu SID z Commodore 64. Co prawda nie we wszystkich utworach, ale jest to warte wspomnienia. Stąd też również klasyfikacja gatunkowa muzyki: SID metal.
 
W ramach patronatu przygotowaliśmy dla Was również konkurs, a może nawet i konkursy, w których do wygrania będą między innymi podpisane przez zespół płyty oraz bilety na koncert. Więcej szczegółów już wkrótce!
blog comments powered by Disqus